Terug

Kyiv
2017

Aantal deelnemers: 42

Locatie: International Exhibition Centre Kyiv

Presentatoren: Oleksandr Skichko, Volodymyr Ostapchuk & Timur Miroshnychenko

 

  • Het Eurovisie Songfestival 2017 (de tweeënzestigste editie) wordt in Kyiv, Oekraïne gehouden.
  • Ten opzichte van het vorig jaar haakt Bosnie en Herzegovina (financiële problemen) af, maar keren Roemenië en Portugal terug.
  • Rusland zou deelnemen, had ook al een deelnemer gekozen (Julia Samoylova met Flame is burning), maar omdat zij in 2015 optrad in een stad op de door Rusland geannexeerde Krim stond zij op de zwarte lijst van de Oekraïense veiligheidsdienst. Haar werd dus de toegang tot Oekraïne ontzegd. Na veel diplomatiek overleg, dat tot niets leidde, trok Rusland zich op 13 april terug.
  • Het festival wordt gehouden op 9 mei (eerste halve finale), 11 mei (tweede halve finale) en 13 mei 2017 (finale).
  • De precieze volgorde van optreden (zie hieronder) in de halve finales is door de producers van de show bepaald, nadat landen eerst geloot hebben in welke halve finale ze optreden, en of dat dan in de eerste of in de tweede helft van het programma gebeurt.

Eerste halve finale 09/05/2017

#DeelnemerArtiest – TitelPuntenResultaat
1 Zweden Robin Bengtsson – I Can't Go On
2 Georgië Tamara Gachechiladze – Keep The Faith
3 Australië Isaiah – Don't Come Easy
4 Albanië Lindita – World
5 België Blanche – City Lights
6 Montenegro Slavko Kalezić – Space
7 Finland Norma John – Blackbird
8 Azerbeidzjan Dihaj – Skeletons
9 Portugal Salvador Sobral – Amar Pelos Dois
10 Griekenland Demy – This is Love
11 Polen Kasia Moś – Flashlight
12 Moldavië Sunstroke Project – Hey Mamma
13 IJsland Svala – Paper
14 Tsjechië Martina Bárta – My Turn
15 Cyprus Hovig – Gravity
16 Armenië Artsvik – Fly With Me
17 Slovenië Omar Naber – On My Way
18 Letland Triana Park – Line

Tweede halve finale 11/05/2017

#DeelnemerArtiest – TitelPuntenResultaat
1 Servië Tijana Bogićević – In Too Deep
2 Oostenrijk Nathan Trent – Running On Air
3 Macedonië Jana Burčeska – Dance Alone
4 Malta Claudia Faniello – Breathlessly
5 Roemenië Ilinca ft. Alex Florea – Yodel It!
6 Nederland OG3NE – Lights and Shadows
7 Hongarije Joci Pápai – Origo
8 Denemarken Anja – Where I Am
9 Ierland Brendan Murray – Dying to Try
10 San Marino Valentina Monetta and Jimmie Wilson – Spirit of the Night
11 Kroatië Jacques Houdek – My Friend
12 Noorwegen JOWST – Grab The Moment
13 Zwitserland Timebelle – Apollo
14 Wit-Rusland Naviband – Story of My Life
15 Bulgarije Kristian Kostov – Beautiful Mess
16 Litouwen Fusedmarc – Rain Of Revolution
17 Estland Koit Toome & Laura – Verona
18 Israël IMRI – I Feel Alive

Finale 13/05/2017

#DeelnemerArtiest – TitelPuntenResultaat
1 Oekraïne O.Torvald – Time
2 Italië Francesco Gabbani – Occidentali's Karma
3 Verenigd Koninkrijk Lucie Jones – Never Give Up On You
4 Spanje Manel Navarro – Do It For Your Lover
5 Duitsland Levina – Perfect Life
6 Frankrijk Alma – Requiem

Gerelateerde berichten